Toplu İnstagram Mesajları Nasıl Silinir

İnstagram toplu DM silme yeni ve eski birçok platform tarafından araştırılan konular arasındadır. Instagram tarafından sunulan Direct Message özelliği, her kullanıcıya platform aracılığıyla konuşma, mesajlaşma olanağı tanır.

Her ne kadar olumlu bir özellik olsa da takipçi satın al zamanca ciddi sorunlar oluşturur. Eğer DM kutunuza çok sayıda mesaj geliyorsa, bunları silme problemleri yaşanır. Bilindiği üzere normal şartlarda mesaj silmek aşağıdaki şekilde olur;

 1. Instagram uygulamasına giriş yapılır.
 2. Kullanıcı adı ve parolası ile hesaba girilir.
 3. Sağ üst bölümden Direct Message bölümüne girilir.
 4. Silinmek istenen mesajın üzerine dokunularak, sil denir.

Böylece tüm işlemler de sonlanır. Ancak bilindiği üzere Instagram tek tek silme şansı verir. Mesajların her birini seçerek bir kerede silmek mümkün değildir. Dolayısıyla Instagram toplu mesaj silme PC ve akıllı telefon üzerinden sık sık araştırılır.

İnstagram Toplu Mesaj Silme için Aplikasyon Var Mı?

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya ağlarından bir tanesi olan instagram başkasının mesajını okuma ilk sunulduğu günden sonra hızlı bir şekilde gelişmiştir. Bu durum beraberinde üçüncü parti uygulamaların gelişmesini de sağlamıştır.

Günümüzde bu kapsamda sayılabilecek çok sayıda aplikasyon vardır. Her birinin özellikleri birbirine göre farklıdır. Dolayısıyla Instagram toplu mesaj silme iOS, Android ve Windows seçeneklerine bakıyorsanız, bu sayede aradığınız çözümleri bulabilirsiniz.

Eğer Türkçe ve yabancı dilde olan kaynakları beraber değerlendirirseniz, istediğiniz çözümlere hemen kavuşmanız mümkündür.

İnstagram Toplu Mesaj Silme Aplikasyonlarında Nelere Dikkat Edilmeli?

İnstagram toplu DM silme programları kişilere daha iyi seçenekler sunduğu için sıklıkla araştırılır. Zira bir düzine mesajı silmek kolay olsa da her gün yüzlerce mesaj alıyorsanız, Direct Message bölümünü kapatmak da istemiyorsanız bu aplikasyonlar sayesinde aradığınız çözümleri bulabilirsiniz.

Ancak bunları kullanırken dikkatli olmanız şarttır. Bu uygulamaların mesajlarınıza erişebilmesi, görmesi ve silebilmesi için tahmin edilebileceği üzere Instagram hesabınıza erişmesi gerekir. Bu da ciddi güvenlik sorunları oluşturabilir instagram görüldü atmadan mesaj okuma başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Dolayısıyla Instagram toplu mesaj silme APK bulmak kolay olsa da kullanmadan önce emin olmak gerekir. Bu durumdan yalnızca sizin sorumlu olduğunuz unutulmamalıdır.

İnstagram Toplu Mesaj Silme Aplikasyonları Neler?

Instagram toplu mesaj silme APK kapsamında çok sayıda seçenek vardır. Bunlar hakkında bilmeniz gereken bir husus, Instagram’ın bunları desteklemediğidir. Platform şu an sadece tek tek mesaj silinmesine izin verir.

Ancak sizin için bunlar yetersiz geliyorsa, sizin için araştırdığımız bu seçenekleri değerlendirmeniz mümkündür.

Insta-Fly

InstaFly Instagram’da toplu mesaj silmek için kullanabileceğiniz programlardan bir tanesidir. Çok sayıda özelliği mevcut olup bunlardan bazıları aşağıda olduğu gibidir;

 1. Cinsiyete göre ayırma
 2. Liste takip etme
 3. Kullanıcıyı takip edenleri takip etme
 4. Kullanıcının takip ettiklerini takip etme
 5. Keşfetteki kişileri takip etme, gönderileri beğenme ve yorum  yapma
 6. Son gönderi yapan kişileri takip etme, gönderileri beğenme ve yorum yapma
 7. Gönderiyi beğenenleri ya da yorum yapanları takip etme
 8. İstenilen lokasyondaki kişileri takip etme, gönderileri beğenme ve yorum yapma
 9. Takipten çıkarma
 10. Hikaye görüntüleme ve beğenme
 11. Takip ettiklerinizin beğendiklerini beğenme ve yorum yapma
 12. Kullanıcıların son gönderilerini beğenme ve yorum yapma
 13. Ana sayfadaki gönderileri beğenme
 14. Beğendiğiniz gönderileri listeleme
 15. Toplu ya da tek tek, resim ya da yazı şekilde Direct Message göndermek
 16. Direct Message göre, yanıtlama ve silme
 17. Hazır listeler  yapma
 18. Profilinizi gizleme ve görünür yapma
 19. Anlık ya da ileri zamanlı gönderi, hikaye paylaşma
 20. Limitsiz Instagram hesabında kullanma
 21. Spin oluşturma
 22. Tüm araçları yalınzca yeni takipçiler ve gönderiler için ayarlama

İnstagram toplu mesaj silme APK için bunların her birini değerlendirmeniz mümkündür. Bu kapsamda sadece mesajlarınızı silmekle kalmayıp, diğer özelliklerini de kullanabilirsiniz.

AutoClicker

İnstagram toplu mesaj silme programı kapsamında farklı aplikasyonlara da bakıyorsanız, AutoClicker bunlardan bir tanesidir. Hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilen bu seçenekler, herhangi bir ekran ya da uygulamada tekrarlanan dokunmaları, kaydırmaları otomatik hale getirmenizi sağlar.

Eğer AutoClicker ile nasıl toplu mesaj sileceğinizi merak ediyorsanız, şu işlemleri uygulamanız mümkündür;

 1. Instagram aplikasyonuna giriş yapın.
 2. AutoClicker uygulamasını indirin ve kurun.
 3. Multi Targets yazılı modun içerisinde yer alan Enable üzerine dokunun.
 4. Instagram uygulamasına geçerek mesajlara girin.
 5. Kaydırma noktası oluşturma kiçin yeşil renkli artı sembolünü seçin.
 6. Kaydrma noktasını Direct Message’da ilk konuşmaya sürükleyin.
 7. MiliSeconds yazılı iki boş alana 1000 yazın.
 8. İlk konuşma üzerine uzun süre dokunarak menü kısmına girin.
 9. Bir sonraki dokunma noktasını eklemek üzere artı sembolünü seçin. Bunu sürükleyerek menü üzerinde yer alan sil üzerine yerleştirin.

Ardından sadece çalıştırmanız kalır. İnstagram toplu mesaj silme APK ile böylece pratik sonuçlar almanız mümkündür.

DMPRO

İnstagram toplu mesaj silme APK kapsamında yapabileceğiniz bir diğer tercih de DMPro’dur. Ücretsiz olarak kullanılabilmekle beraber iki ücretli olanağı vardır. Dm-Pro üyelik 50 Amerikan doları, DM-Advanced ise 95 Amerikan dolarıdır.

Mesajlarınızı kısa sürede silmenize yardımcı olacak uygulama farklı seçeneklere de sahiptir. Her birini incelemek istiyorsanız, https://dmpro.app/ linkini ziyaret edebilirsiniz.

IGdm Pro

IGdm Pro Instagram toplu mesaj silme programı olarak yapabileceğiniz tercihler arasında yer almaktadır. 14 gün ücretsiz deneme süreci olan ürün rahat bir şekilde kullanılabilir. Linux, MacOS ve Windows sistemlerinde tercih edilebilir. Dolayısıyla geniş bir kullanım alanı sunar. Bunun yanı sıra şu gibi seçenekleri de teklif eder;

 1. Proxy desteği
 2. Sohbet listesini filtreleme
 3. Mesaj arama
 4. Mesaj gönderme
 5. Birden fazla hesapta oturum açma
 6. Karanlık tema kullanma
 7. Hızlı yanıtlar verme

Eğer incelemek istiyorsanız, https://pro.igdm.me/ linkini ziyaret edebilirsiniz.

Instavast

İnstagram toplu mesaj silme programı için bir diğer seçenek de Instavast programıdır. Böylece beğeni, yorum, takip, takibi bırakma, Direct Message ve paylaşım işlemlerinizi otomatikleştirmeniz mümkündür.

Üç gün ücretsiz kullanılan ürün dört farklı pakete sahiptir. Bunlar,

 1. Instagram bot: 15 Amerikan doları
 2. Auto bot: 10 Amerikan doları
 3. Comment tracker: 10 Amerikan doları
 4. Post scheduler: 10 Amerikan doları şeklindedir.

Eğer ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız, https://instavast.com/pricing/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Direct Bulk Sender

İnstagram toplu mesaj silme programı seçeneklerinden biri olan Direct Bulk Sender ücretli bir programdır. Personel türü 2,70 Amerikan doları, Business 7,30 Amerikan doları VIP ise 16,40 Amerikan dolarıdır.

Bunun yanı sıra platinum üyelik 54,60, diamond üyeli kise 181,30 Amerikan dolarıdır. Program sayesinde Instagram’da işlemlerinizi daha kolay şekilde yapabilirsiniz. Eğer incelemek istiyorsanız, https://directbulksender.com/ adresine gidebilirsiniz.

Gramto

İnstagram toplu DM silme seçeneklerinden bir tanesi olan Gramto ücretli olan programlar arasındadır. Basic 9, standart 19 ve Premium üyelik 40 Amerikan dolarıdır. Direct Manager ve diğer özellikleri sayesinde size aradığınız çözümleri sunar. Böylece aradığınız sonuçlar alınabilir.

Eğer incelemek istiyorsanız, https://www.gramto.com/ linkini takip edebilirsiniz. Tüm bu programları kullanmanın sorumluğunun üzerinizde olduğu unutulmamalıdır.

 

instagram-toplu-mesaj-silme-uygulamalari