WhatsApp durum görme hilesi 2022

Sosyal platform Whatsapp’a durum özelliği gelmesiyle birlikte, Whatsapp duruma baktığım görünmesin aramaları da artmıştır. Kullanıcılar Instagram hikaye özelliğine benzer şekilde Whatsapp platformunda da 24 saat süreyle durum paylaşabilmektedir. Durum sahibi durumuna tıkladığında 24 saat içerisinde durumuna bakan herkesi görüntülemektedir. Bununla birlikte birkaç farklı yöntem ile bu problemin aşıldığı söylenebilmektedir. Yazımızın devamında ayrıntılı olarak paylaştığımız yöntemleri kullanarak görüntüleyenler arasında gözükmeden Whatsapp durumlarına bakabilirsiniz. 

Whatsapp Durumuna Baktığım Nasıl Görünmez?

Whatsapp duruma gizlice bakma için tercih edebileceğiniz iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki için izlemeniz gereken adımlar ise şu şekildedir:

  • Whatsapp uygulamasına internet bağlatınız açıkken giriş yapmalısınız.
  • Durum sekmesine girip biraz bekleyerek durumların güncellenmesini ve yüklenmesini sağlamalısınız.
  • Ardından durum sekmesinden çıkmadan telefonunuzu uçak moduna almalısınız.
  • Uçak modu ile durumu görüntülemeniz halinde karşı taraf görüntüleyenler arasında sizi göremeyecektir.

Whatsapp duruma gizliden bakma işlemi için tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem şu şekildedir:

  • Whatsapp uygulamasına giriş yapmanız ve Ayarlar kısmına gitmeniz gerekmektedir.
  • Görüntülenen ekranda gizlilik ayarları yer almaktadır.
  • Gizlilik ayarlarında “Okundu Bilgisi” yer almaktadır. Hemen sağ tarafta bulunan kutucuktan tik işaretini kaldırarak okundu bilgisi özelliğini kapatmanız gerekmektedir.
  • Ardından durumuna bakmak istediğiniz kişinin durumunu izleyebilirsiniz. Görüntüleme bilgisi karşı tarafa ulaşmayacaktır.

Whatsapp Okundu Bilgisi Kapatılırsa Ne Olur?

Okundu bilgisi yöntemini tercih ederek Whatsapp duruma baktığım görünmesin problemlerini çözen kişilerin bu noktada bilmesi gereken en önemli husus okundu bilgisi özelliğinin iki taraf için de geçerli olduğudur. Yani Whatsapp durumuna baktığım görünmesin diye düşünerek okundu bilgisini kapatırsanız, karşı taraf sizin durumunuza baktığınızı nasıl göremeyecekse, aynı şekilde sizin de durumunuza bakan kişilerden haberdar olmamanız söz konusu olacaktır. Bu durumla karşılaşmak istemiyorsanız, duruma baktıktan hemen sonra tekrar okundu bilgisini aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

Okundu bilgisine dair bilinmesi gereken ikinci nokta ise yalnızca durum için değil, mesajlaşmalar için de geçerli olan bir özellik olmasıdır. Whatsapp uygulamasında okundu bilgisini kapatırsanız, uygulamadan attığınız mesajların okunup okunmadığını göremeyeceksiniz. Aynı şekilde karşı taraf da sizin mesajlarınızda mavi tik göremeyecektir.

Whatsapp Profiline Baktığım Kişi Bunu Anlayabilir Mi?

Whatsapp başkasının durumuna baktığım görünmesin yöntemlerinin ardından değinilmesi gereken bir diğer önemli konu profil görüntülemeleri bilgisi konusudur. Whatsapp uygulamasında kişilerin hesaplarını görüntülediğinizde karşı tarafa herhangi bir bilgi gitmemektedir. Rehberinizde bulunan herkesin fotoğraflarını rahatlıkla görüntülemeniz mümkündür.

Bununla birlikte, bazı uygulamaların Whatsapp profiline bakan kişilerin görüntülenmesine imkan tanıdığını söylemek gerekmektedir. Whatsapp Plus ve Who Viewed My Whatsapp Profile, bu kapsamda en sık tercih edilen uygulamalardır. Uygulamaların kullanılabilmesi için hesabınıza erişim izni vermeniz gerekmektedir. Bu durumun uygulamaların güvenilirliğini oldukça azalttığını söylemek gerekmektedir. Whatsapp duruma baktığım görünmesin ve Whatsapp profilime kimler baktı gibi meraklar ile güvenilir olmayan uygulamaları indirmek, hesabınızda sıkıntılara neden olabilmektedir.

Whatsapp Silinen Mesajı Görme Nasıl Yapılır?

Whatsapp silinen mesajı görme işlemi, kullanıcıların en merak ettiği konulardan birisidir. Uygulamaya mesaj silme özelliğinin getirilmesi, kullanıcıların taraflarına gönderilen mesajların okunamadan geri alınmasına neden olmaktadır. Siz okumadan silinen mesajları görmek için Whatsapp tarafından sunulan bir hizmet bulunmamaktadır. Ancak bazı uygulamaların bu mesajları geri görmenize imkan sağladığı bilinmektedir.

Bu hizmeti verdiği bilinen uygulamalardan birisi üçüncü parti bir uygulama olan WhatsRemoved uygulamasıdır. Silinen mesajları bildirimden yakalayarak depolayan uygulama, hesap erişimi talep etmemektedir. Bununla birlikte bildirimlere erişim izni vermeniz gerekmektedir. Whatsapp silinen mesajları görme işlemi, Whatsapp duruma gizlice bakmak işleminin aksine bir uygulama kullanılması zorunlu olan bir işlemdir. 

whatsapp-gizli-durum-gorme-bakma