youtube hesap çalma hackleme şifre kırma

Yıllardır artarak devam eden bir ivmeye sahip olan Youtube oldukça güvenilir bir platformdur. Youtube ile video paylaşabilir ve bu paylaşılan videoları rahat bir şekilde izleyebilirsiniz. Uzun yıllardır bu platform üzerinden içerik hazırlayarak para da kazanabiliyorsunuz. Bu platform üzerinden çok güzel paralar kazanan insanlar olduğu için oldukça dikkat çekmektedir. Her internet platformunda olduğu gibi Youtube hesap çalma işlemleri de maalesef yapılabilmektedir.

Youtube Hesap Kırma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bilgisayar korsanlarının en çok yaptığı işlemlerden biri de Youtube hesap çalma işlemidir. Geçtiğimiz günlerde Ruhi Çenet ’in dahi Youtube hesabı çalınmıştı.

Youtube gibi büyük platformlardan hesap çalma işlemlerinin yapılması bir hayli zordur ama imkansız değildir. Herhangi kullanıcısı olmayan bir hesabın profilini çalmak daha kolaydır.

Bir kişinin Youtube hesabını çalmak için Gmail hesabına ihtiyacınız olur. Bu gmail hesabına belki giriş yapmayı deneyebilirsiniz ama bu kişi eğer 2 adımlı doğrulama işlemi kullanıyorsa, hesabına girme olasılığınız oldukça düşüktür. Doğrulama işleminin yapılabilmesi için kişinin telefonuna da sahip olmanız gerekir.

En çok uygulanan Youtube çalma biçimleri;

  • Şifre tahmin ederek bulma programları, bu tarz programlar milyonlarca kombinasyonu deneyerek doğru kullanıcı adını ve şifreyi bulmayı amaçlamaktadır.
  • Kod yazarak kullanıcının bilgisayarına saldırı yaparak Youtube hesap bilgilerine sahip olabilirsiniz.

Youtube hesap çalma işlemleri için genellikle bu yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemlerden de en çok karşı tarafın bilgisayarına e-mail aracılığı ile sahte link ile virüs gönderme işlemi yapılması durumudur. Bu yapılan yöntem ile kullanıcının tüm sosyal medya platformlarının şifreleri kırılarak, sahip olunabilir.

Yine de biz bu Youtube hesap çalma uygulamaları denemenizi kesinlikle önermiyoruz. Başınıza hukuki anlamda büyük sıkıntılar açılabilir. Biz sadece sizinle bilgilendirme yapmak için bu bilgileri paylaşıyoruz. Sizde tüm bunlardan sakınmak için oldukça dikkatli olmalısınız.

Youtube Hesabınızın Çalınmaması için;

  • Mail, SMS veya Whatsapp yoluyla gelen linklerin güvenli olup olmadığını anlamadan tıklamayınız.
  • İnternette size ücretsiz abone vereceğini söyleyen web sitelerine, uygulamalara veya kişilere kesinlikle güvenmeyiniz.
  • Önemli hesaplarınızın şifrelerini kesinlikle diğer hesaplarınızla aynı yapmayınız.
  • Herkese mail adresi olarak verdiğiniz mail adresinizi, sosyal medya alanlarında kullanmayınız.
  • Mail adresiniz ne kadar az bilinirse o kadar iyi olur.
  • Hesabınıza ikili doğrulama yöntemlerini kesinlikle ekleyin. Telefon numarası ile doğrulama, ek e-mail adresi ile doğrulama, her girişte kod isteme gibi yöntemleri kesinlikle eklemeyi ihmal etmeyin.

Youtube hesap çalma hakkında yapacağınız herhangi bir girişim bir kişinin uzun saatlerce emek harcayarak yaptığı tüm işlerini sekteye uğratıp onu zor duruma düşüreceğini unutmayınız.

youtube-hesap-calma