İnstagram Hikaye Paylaşamıyorum Kapanıyor

İnstagram’da neden hikaye paylaşamıyorum konusu pek çok kullanıcı tarafından merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bu sorun pek çok kullanıcının başına gelmektedir. Çeşitli sebeplerden dolayı kullanıcıların hesaplarında hikayelerini paylaşması imkansız olmaktadır Bu durumdan kurtulmak isteyen kullanıcıların soruna göre yapmaları gereken çeşitli adımlar yer almaktadır. Ancak gerekli olan adımları uygulayan kişiler instagram hikaye görünmüyor sorunsuz bir biçimde hesaplarında istedikleri hikayeleri paylaşma imkanı elde etmektedirler. Kullanıcılar sorunlarını basit bir biçimde çözmelerinin ardından hikaye paylaşımlarına hız kesmeden devam edebilmektedirler.

Hikaye paylaşmak isteyen ancak paylaşamayan kişiler, böyle bir sorun ile karşı karşıya kalmaları durumunda basit adımlarla bu sorunun üstesinden gelebilmektedirler. Bu noktada kullanıcıların yapmaları gereken işlemler ciddi anlamda basit olmaktadır. Sadece birkaç dakikalarını ayıran kullanıcılar, kolay bir biçimde bu sorunlarını çözerek hikayelerini paylaşmaya devam edebilmektedirler.

İnstagram Hikayeleri Neden Yüklenmez?

İnstagram hikayeleri yüklenmiyor sorunu yaşayan kullanıcılar uygulayacakları basit çözümler ile birlikte bu sorunu kolaylıkla çözebilmektedirler. Bu tip durumlar ile karşı karşıya kalan kullanıcıların ilk olarak internet bağlantılarını kontrol etmeleri gerekmektedir.  Böyle bir sorunun meydana gelme nedenlerinden birisi de internet bağlantısının kopuk ya da yavaş olmasından kaynaklanabilmektedir. Eğer internet bağlantısı sorunu çözülürse kullanıcılar da hikayelerini oldukça kolay bir biçimde yükleme imkanı elde edebilmektedirler. Aynı zamanda İnstagram’da genel bir sorunun yaşanması da bu duruma neden olabilmektedir. Eğer böyle bir sorun meydana gelmiş ve internet bağlantısı kontrol edilmişse sorunu yaşayan kullanıcıların başka kullanıcılara bu durumu sormaları gerekmektedir.

İnstagram’da Başkasının Hikayesini Paylaşamama Sorunu

İnstagram’da hikaye paylaşamama sorunu söz konusu olduğu zaman bu sorunlardan birisi de başkalarının hikayelerinin paylaşılamaması olmaktadır. Bu sorunun sebebi de hikayeyi paylaşan kişinin, aynı hikayeyi paylaşmak isteyen kullanıcıyı etiketlememesi olmaktadır. Eğer hikaye sahibi kullanıcıları etiketlememiş ise bu hikayeler de paylaşılamamaktadır. Ancak hikaye sahiplerinin etiketlemesi durumunda aynı hikaye etiketlenmiş olan kullanıcılar tarafından da paylaşılabilmektedir. Yine de aynı hikayeyi paylaşmak isteyen kullanıcılar ekran görüntüsü alarak ss aldıkları resmi de kendi hikayelerinde paylaşma imkanı elde edebilmektedir. Böylelikle de sorun ortadan tamamen kalkmaktadır.

İnstagram’da Video Hikaye Paylaşamamak

Kullanıcıların İnstagram’da en sık biçimde yaşadıkları sorunlardan bir tanesi de İnstagram’da video hikaye paylaşamamak olmaktadır. Bunun nedeni de pek çok kullanıcı tarafından araştırılmaktadır. Söz konusu olan sorunun en temel sebebi ise yüklenmesi istenen videoların formatı ya da telefonun belleği olmaktadır. Eğer telefonda yeteri kadar hafıza bulunmuyor ise bu hikayeler yüklenememektedir. Böyle bir durumda İnstagram kullanıcıları video için gerekli olacak kadar yer açtıkları zaman sorunsuz bir biçimde video hikayelerini paylaşma imkanı elde etmektedirler. Aynı zamanda videoların formatı da bu soruna neden olmaktadır. Eğer çekilen videolar hikayelerde yayınlanacak maksimum uzunluğun üzerinde yer alıyorsa da bu hikayelerin paylaşılması mümkün olmamaktadır.

İnstagram Yüklenmeyen Hikaye Nasıl Silinir?

İnstagram yüklenmeyen hikaye silmek de bazı kullanıcılar açısından zor ve sinir bozucu bir durum olmaktadır. Çeşitli durumlardan dolayı videoların yüklenmemesi durumu ile karşılaşan kullanıcılar, bu kez de bir türlü yüklenmek nedir bilmeyen videoları silemeyebilmektedirler. Yüklenmeyen hikayelerini silmek isteyen kullanıcıların öncelikli olarak hikayeye gelmeleri ve sağ alt köşede yer alan üç nokta şeklindeki simgeye tıklamaları gerekmektedir. Yan yana duran üç noktaya tıklayan kullanıcıların karşılarına bu kez de sil butonu çıkmaktadır. Bu butona tıklayan kullanıcılar, sorunsuz bir biçimde yüklenmeyen hikayelerin silinmesini sağlayabilmektedirler. Böylelikle de yeniden yüklenmeyen hikayelerini paylaşmayı bir kez daha deneme imkanı elde edebilmektedirler.

İnstagram Müzikli Hikaye Neden Atılmıyor?

İnstagram hesaplarında hikaye paylaşmayı çok seven kişilerin yaşadıkları sorunlardan birisi de İnstagram müzikli hikaye paylaşımı konusunda yaşanan sorunlar olmaktadır. Özellikle de videolarına müzik eklemeye karar veren kullanıcılar yüklenmesi konusunda sorun yaşayabilmektedirler. Daha çok müziklerin seslerini duyamayan kullanıcılar, hesaplarında bu müzikli videoları nasıl paylaşacaklarını merak etmektedirler. Böyle bir sorunun meydana gelmesinin en temel nedeni de internet bağlantısında meydana gelen kopukluklar ve yavaşlık olmaktadır. Hesaplarında müzikli olarak hikaye paylaşmak isteyen kullanıcıların öncelikli olarak internet bağlantılarını kontrol etmeleri gerekmektedir. Yine sorun İnstagram’dan kaynaklanan genel bir sorun da olabilmektedir. Aynı zamanda cihazlarda yeterince yer olmaması da bu duruma neden olabilen etkenler arasında yer almaktadır.

İnstagram’ın Güncellenmemesi Hikaye Paylaşımını Engeller mi?

Hikaye paylaşmak isteyen kullanıcılar İnstagram son güncellemesi yapmayı ihmal ettikleri zaman da hikayelerini paylaşmak konusunda sorun yaşayabilmektedirler. Özellikle de gelen yeni özellikler ve iyileştirmeler, hikayeler bölümü için de geldiği zaman yeni güncelleme yapılmadan hikaye paylaşımı yapmak söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle de hesaplarında hikaye paylaşımı yapamayan kullanıcıların, İnstagram’ın son güncel versiyonu kullandıklarından da emin olmaları gerekmektedir. Eğer gerekli olan güncellemeler yapılmamış ise kullanıcılar sadece birkaç dakikalarını ayırarak uygulamanın güncellenmesini sağlayabilmektedirler. Böylelikle de bu işlemlerin ardından en ufak bir sorun bile yaşamadan hikayelerini istedikleri an paylaşma imkanı elde etmektedirler.

İnstagram Hikaye Paylaşamama Sorunu Nasıl Çözülür?

İnstagram hikaye paylaşamama çözümü ile birlikte istedikleri hikayeleri paylaşmak isteyen kullanıcıların çeşitli durumlara dikkat etmeleri gereklilik göstermektedir. Bu durumlara dikkat etmelerinin halinde hesaplarında sorunsuz bir biçimde hikaye paylaşımları yapabilmektedirler. Bu noktada kullanıcıların öncelikli olarak hangi türde hikayeleri neden paylaşamadıklarının üzerinde araştırma yapmaları gerekmektedir. Çünkü hikayelerin paylaşılamama nedenlerine göre çeşitli çözümleri bulunmaktadır. Neden paylaşımın yapılamadığına yönelik olarak sorunun tespit edilmesinin ardından kullanıcılar çözümlere çok daha rahat bir biçimde ulaşabilmektedirler. Böylelikle de sorunlarının çözümüne en net biçimde ulaşarak hesapları üzerinden diledikleri gibi hikaye paylaşımlarını yapmaya da devam edebilmektedirler.

Kullanıcıların İnstagram’da hikaye paylaşamama sorunu yaşamaları durumunda kesinlikle belirli durumları öncelikli olarak gözden geçirmeleri gerekmektedir. Bu durumlar ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • İnstagram’da genel bir sorunun meydana gelmesi,
  • İnternet bağlantısında kopuklukların ya da kesintilerin meydana gelmesi
  • İnternet bağlantısının çok yavaş olması
  • Başkalarının hikayeleri paylaşılmak istenirken etiket bulunmaması
  • Cihazların içerisinde yeteri kadar hafızanın yer almaması
  • Eklenecek olan video hikayelerinde kullanılacak olan videoların uygun formatta yer almaması
  • İnstagram son güncellemenin yapılmamış olması.

İnstagram hikaye paylaşımı sorun çözümü için kullanıcıların sorunun neden dolayı kaynaklandığını iyi tespit etmeleri gerekmektedir. Sorunun kaynağını tespit etmelerinin ardından hikayelerini paylaşmak konusunda da en ufak bir sorun bile yaşamamaktadırlar. Sorunun nereden kaynaklandığını bulan kullanıcılar, sorunlarının çözümlerine de çok daha rahat bir biçimde ulaşma imkanı elde etmektedirler.

Hikaye paylaşımı konusunda sorun yaşayan kullanıcılar tüm bu durumları değerlendirdikleri zaman sorunsuz bir biçimde hikaye paylaşımlarını gerçekleştirebilmektedirler. Bu noktada tüm durumlarını değerlendirmelerine rağmen sorunlarının çözümlerine ulaşmayan kullanıcılar sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilirler. Eğer sizler de bu konu hakkında merak ettiğiniz farklı detaylar olursa yorumlar alanında görüşlerinizi ve sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Böylelikle de merak ettiğiniz her türlü detayı bizlerden öğrenerek bu konuda yaşadığınız sorunun da en hızlı biçimde çözülmesini sağlayabilirsiniz. Sizler için İnstagram ve diğer sosyal medya mecraları hakkında hazırladığımız yazılara da göz gezdirerek merak ettiğiniz her türlü konuda destek alabilirsiniz.

instagram-hikaye-paylasamiyorum-sorunu