İnstagram Görüntüleme Hilesi Şifresiz

İnstagram, sosyal medya platformları arasında görünmeye başladığı andan itibaren instagram takipçi uzun bir süre fotoğraf odaklı bir platform olarak varlığını sürdürdü. Ancak son zamanlarda TikTok’un da etkisiyle Instagram video paylaşımı için de fazlasıyla kullanılır oldu. Araştırmacılar kullanıcıların %91’inin Instagram Keşfet sayfasındaki videoları izlemek için gün içinde Instagram’ı aktif bir şekilde kullandıklarını ortaya koydu. Bu da gösteriyor ki Instagram kullanıcıları için Instagram videolarını izlemek, düzenli olarak takip etmek vazgeçilmez bir alışkanlık!

İnstagram’ın değişen video formatları da kullanıcıların video oluşturma seçeneklerini arttırdı. Instagram, kullanıcılarına dört farklı şekilde video oluşturma imkânı sunuyor: reels, hikâye, canlı yayın ve Instagram videosu.

İnstagram video formatlarındaki çeşitlenme bireysel kullanıcılarına, markalara, Instagram üzerinden satış yapmak isteyen kullanıcılarına hikâyelerini anlatmaları ve hedef kitlelerine ulaşmaları için dijital bir platform sunuyor.

İnstagram Video Görüntülenme Sayısı Arttirma Taktikleri

Peki, bu dört farklı video formatından hangisi sizin Instagram hesabınız için en ideal?

İnstagram sayfanızda ınstagram video formatlarının hepsine yer verebileceğiniz, hepsini aktif kullanabileceğiniz gibi sadece birine ya da ikisine de odaklanabilirsiniz. Yazımızda sizin için hangi video formatının daha ideal olduğunu anlamanıza katkı sağlayacak bilgilere ve önerilere, video içeriklerinizi zenginleştirmeniz için yeni fikirler edinmenize imkân sunacak ipuçlarına yer vereceğiz.

 Öncelikle Instagram video türlerine ve özelliklerine değinmek faydalı olacaktır. Öyleyse başlayalım:

            İnstagram Video Çeşitleri

Daha önce de belirttiğimiz gibi Instagram kullanıcılarına reels, hikâye, canlı yayın ve Instagram videosu formatlarında video içerikler oluşturma imkanı tanıyor.

            İnstagram Reels

Reels, Instagram’ın kullanıcılarına en son sunduğu video oluşturma aracıdır. Reels’in ortaya çıkmasında TikTok’un etkisi yadsınamaz tabi ki. 15, 30, 60 saniyelik reels videolarını Instagram kamerası kullanılarak ya da daha daha önceden oluşturulan videoların telefon fotoğraf kütüphanesinden seçilerek yüklenebilir. İster Instagram kamerasıyla çekilen videolar olsun ister telefon fotoğraf kütüphanesinden yüklenen videolar olsun Instagram reels araçlarının hepsi videolara uygulanabilir, düzenleme araçlarıyla reels video içerikleri zenginleştirilebir. Instagram reels oluşturma adımlarını ve hangi araçları nasıl kullanabileceğini daha detaylı bir şekilde öğrenmek için “Instagram Reels Nasıl Kullanılır?” başlıklı yazımızı okuyabilir, harika içerikler oluşturmanıza yardımcı olacak ipuçlarımızdan faydalanabilirsiniz.

            Reels videoları dikey moda oluşturulur, kullanıcıların sayfasında reels sekmesinde görüntülenir. Reels videolara başlıklar, altyazılar, Hashtag’ler eklenebilir. Reels videolar diğer kullanıcıların yorum yapmalarına, beğenmelerine, paylaşmalarına izin verecek ögeleri de barındırır.

            İnstagram Hikâyeleri Hilesi

İnstagram hikâyeleri Instagram’ın sunduğu diğer bir video formatıdır. Instagram hikâyelerinin çıkış noktası Snapchat’tir. 60 saniyeye kadar video oluşturma imkânı sunan Instagram hikâyeleri 24 saat boyunca kullanıcıların profilinde gösterilir. Instagram hikâyeleri kullanıcıların tercihlerine göre 24 saat dolduktan sonra da öne çıkanlar bölümüne eklenerek kullanıcı profilinde sabitlenmesi mümkündür. Instagram hikâyeleri de kullanıcıların tercihine göre Instagram kamerası kullanılarak oluşturulabilineceği gibi fotoğraf kütüphanesinden yüklenilen videoların paylaşılmasıyla da mümkündür. Instagram hikâyeleri de çıkartma, ses klibi, filtre, efekt, emoji, anket, bağlantı eklenerek zenginleştirilebilinir.

İnstagram hikâyeleri 24 saat sonra silinecek bir özellik taşımasına rağmen Instagram’ın en çok kullanılan özelliklerinden biri olmaya devam ediyor. Instagram hikâyelerinizi doğru planlamak ve ilgi çekici hale getirmek için “Instagram Hikâye İpuçları” yazımızı okuyabilirsiniz.

            İnstagram Canlı Yayın

            Instagram canlı yayınları Instagram kullanıcılarının takipçilerine, hedef kitlelerine ulaşmak için kullandıkları bir farklı video aracı. Özellikle markalar, içerik oluşturucular, iş birliği sağlayıcılar anlık olarak hedef kitlelerine ulaşmak; çalışmalarını, içeriklerini, ürünlerini takipçilerine tanıtmak ve takipçilerini bu noktalarda bilgilendirmek için Instagram canlı yayınlarını sıkça kullanıyorlar.

İnstagram canlı yayınlar dört saate kadar sürdürülebilir, bir veya iki hesap tarafından yönetilebilir. Bir hesap canlı yayın başlattığında hikâyeler bölümünde canlı yayın simgesiyle görünür. Canlı yayınlar bittiğinde canlı yayın videoları 30 gün boyunca paylaşılabilir.

İnstagram, kullanıcılarına canlı yayın başlatıldığında kaç kişinin canlı yayınını izlediği, kimlerin hangi yorumları yaptığı, hangi emojilerin gönderildiği gibi verileri takip etme gücü sunuyor. Canlı yayın sunucuları diledikleri yorumları sabitleyebilir ya da yorumları denetleyebilmek, sınırlandırabilmek için anahtar kelime filtreleri ekleyebiliyorlar. Ayrıca canlı yayında amaç ürün tanıtımı ve satışıysa canlı yayın alışveriş özellikleriyle ilgili ürünlerin etiketlenerek ekranın alt kısmında görünmesi ve canlı yayını izleyen kullanıcıların direkt alışveriş yapmaları sağlanabiliyor.

            İnstagram Feed Videoları

İnstagram 2021’de IGTV’nin yerini alan Instagram feed videolarını kullanıcılarına sundu. Instagram videoları fotoğrafların yayınlanma prensibiyle aynı şekilde çalışır. Instagram kamerası kullanılarak ya da telefon kütüphanesindeki videolardan seçilerek Instagram videolarını oluşturabiliyor. Instagram’ın fotoğraf, hikâye, reels oluşturulurken kullanılan tüm araçları -filtre, etiket, hashtag, konum vs.- ve daha fazlası Instagram videoları oluşturulurken de kullanılabilir. Diğer kullanıcılar Instagram videolarına yorum yazabilir, Instagram feed videolarını beğenebilir, video yayınlayıcısı kullanıcının profili açık profilse bu videoları farklı kullanıcılarla paylaşabilirler.

            Instagram Videolarının Daha Fazla Kişi Tarafından İzlenmesini Sağlayacak İpuçları

Videolarınıza etkileyici başlıklar ve altyazılar oluşturmak kullanıcıların videolarınızı izlemeye devam etmesi için oldukça etkili bir yöntemdir. Etkileyici video başlık ve altyazılar ile kullanıcılara videolarınızı izlemeleri için çekici bir neden sunmuş olursunuz.

Araştırmalar mobil cihazların kullanılma oranının masaüstü bilgisayarlara ya da tabletlere oranla çok daha fazla olduğunu ortaya koydu. Kullanıcıların Instagram’a telefondan girdiğini göz önünde bulundurarak videolarınızı mobil cihazlarda en iyi görünecek şekilde oluşturulmasınız. Bunun da ilk adımı dikey çekim yapmaktır.

Video içeriklerinizle izleyicilerinize bir şeyler kazandırmalısınız. Onlara yeni bilgiler sunmalı, farklı önerilerde bulunmalı, eğlendirmeli kısacası ilham verici olmalısınız.

İnstagram’da her saniye yüzlerce yeni içerik yayınlanıyor. Eğer amacınız videolarınızla kitleleri etkilemekse alelade videolar çekmek yerine planlanmış, her detayı düşünülmüş içerikler oluşturun. İçerikleri planlayarak oluşturursanız doğru zamanda yayınlama şansınız da artar.

Düzenli olarak paylaşımda bulunmak sadık bir izleyici kitlesi elde etmenizi sağlar. “Haftada kaç gönderi yayınlayacaksınız? Haftanın hangi gününde ve saatinde yayınlayacaksınız? Hedef kitleniz daha çok günün hangi saatlerinde aktif?” Bu soruların cevaplarını düşünerek planlı hareket etmeniz, hedef kitlenizin de sizi anlamasına, tanımasına ve bir sonraki gönderinizi sabırsızlıkla beklemesine katkı sağlar.

“Nasıl yapılır?” videoları Instagram’da en çok izlenen videolardandır. Kendinize ve yeteneklerinize güvendiğiniz bir alanda nasıl yapılır videoları oluşturabilir, bir sonraki nasıl yapılır videonuzun içeriğiyle ilgili takipçilerinizin fikirlerini alıp etkileşiminizi arttırabilir ve takipçilerinize değerli olduklarını hissettirerek video izlenmelerinizi ve hayran kitlenizi arttırabilirsiniz.

Organik Büyüme İçin İdeal Çözüm

Etkili Görünürlük

İnstagram Görüntüleme Hilesi ile profilinizin görünürlüğünü artırın. Organik büyüme elde etmek için mükemmel bir çözüm sunuyoruz. İşte size bu hilenin bazı avantajları:

 • Gerçek Takipçiler: Profilinize gerçek ve ilgili kullanıcıları çekerek etkileşimi artırın.
 • Güvenilirlik Kazanın: Takipçi sayınızı artırarak hesabınızın daha etkili ve güvenilir görünmesini sağlayın.
 • Daha Fazla Etkileşim: Görüntüleme hilesi ile paylaşımlarınıza daha fazla beğeni ve yorum alın.

Kolay Kullanım ve Anında Sonuçlar

Hızlı ve Basit

İnstagram Görüntüleme Hilesi kullanımı son derece kolaydır ve anında sonuçlar elde etmenizi sağlar. Sadece birkaç adımda istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz:

 • Hızlı Aktivasyon: Hesabınızı etkinleştirmek ve hemen başlamak için basit adımları izleyin.
 • Anında Artış: Görüntülemelerinizi hemen artırarak popülerlik kazanın.
 • Her Zaman Destek: İhtiyacınız olduğunda 7/24 destek ekibimize ulaşabilirsiniz.

Güvenli ve Gizli

Gizlilik Garantisi

İnstagram Görüntüleme Hilesi kullanıcıların gizliliğini koruma taahhüdü ile sunulur. Sizin ve hesabınızın güvenliği bizim için önemlidir:

 • Kişisel Bilgilerin Korunması: Kişisel bilgileriniz her zaman güvende tutulur ve paylaşılmaz.
 • Gizli İşlem: Görüntüleme hilesi işlemi tamamen gizlidir ve takipçileriniz bu hileyi kullanıp kullanmadığınızı bilemez.
 • Güvenilir Hizmet: Güvenilir bir platformda hesabınızı büyütün.
 1. "İnstagram Görüntüleme Hilesi: Profilinizi Yükseltin"
 2. "Kolay ve Hızlı: İnstagram Takipçi Artırma Hilesi"
 3. "Gizlilik ve Güvenlik: İnstagram'da Takipçi Hilesi"
 4. "Etkileşimi Artırın: İnstagram Görüntüleme Artırma"
 5. "Anında Sonuçlar: İnstagram Takipçi Hilesi"
 • İnstagram takipçi hilesi
 • Görüntüleme artırma
 • Profil yükseltme
 • İnstagram etkileşim
 • Takipçi artırma
 • Hızlı sonuçlar
 • Gizli ve güvenli
 • Organik büyüme
instagram-goruntulenme-sayisi-arttirma