mavi tik almak için gerekenler mavi tık alma rehberi

Sosyal medya son zamanlarda markaların ürün ve hizmetlerine yeni imkanlar sunmaktadır. Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında mavi tik ise markaların daha iyi büyüme yakalayabilmesi için güvenli altyapı sunuyor.

Mavi Tik Nedir Nasıl Alınır?

Twitter’da onaylanmış hesapları görebilmek için mavi onay rozeti kullanılır. Twitter’da mavi tik hesabın orijinal bir hesap olup olmadığını göstermek içinde kullanılmaktadır. Twitter’da mavi tikli hesaplar genellikle ünlülere ait olduğu düşüncesi bulunuyor. Twitter mavi tiki sadece ünlülere veya fenomenlere vermiyor. Bu kişiler hemen mavi tik alabilseler de şahıslar dışında mavi tik hesap alan birçok kurum ve kuruluş da bulunmaktadır.

Diğer sosyal medya hesabı olan Instagram’da da mavi tik marka ya da ünlünün gerçek profili olduğunu kanıtlar. Bununla beraber ünlülerin ve markaların hesaplarının taklit edilmesi önlenmiş olur. Instagram mavi tik özelliğinin bir form ile kullanıcılarına açmıştır. Başvuru sahiplerinin mavi tiki alabilmesi için popülerliğinin yüksek olması gerekir.

En çok merak edilen sosyal medyada kaç takipçiden sonra mavi tik alınır? Sorusunu detaylıca yanıtlayacağız. Instagram üzerinden mavi tik alabilmek için 10.000’den fazla takipçiye sahip olmak gerekir. Twitter için ise milyonlarca takipçiniz olsa bile mavi tik almanın bazı detayları vardır. Profil ve kapak resmi olmalı, tam adınız geçmeli, internet siteniz yer almalı, telefon numaranız yazmalı, e-posta adresiniz olmalı, hesabınız 12 ay içerisinde kural ihlali yapmamış olmalı. Bu detayları karşıladığınız taktirde mavi tik almanız mümkündür.

Sosyal Medyada Kaç Takipçiden Sonra Mavi Tik Alınır?

Mavi Tik Almanın Avantajları Nelerdir?

Sosyal medya da mavi tik aldığınız zaman o platformda doğrulandığınızı gösterir. Böylelikle markanızın ve profilinizin güvenirliği artar. Onaylı hesaplar daha fazla takipçi kazanmanıza ve daha fazla kitleye ulaşmanıza olanak sağlar. Böylelikle daha çok kitleye hitap edebilirsiniz. Mavi tikli hesaplar takipçilerinize ve diğer hesaplara daha çok güven verir. Markanızı ve profilinizi taklitlerden korumak için doğru bir stratejidir. Popülerliğinizin ve var olan takipçi sayınızın korunmanın, arttırmanın en kolay yoludur. Mavi tik kısaca profilinizin ayrıcalığını sergilemede önemlidir.

Sosyal medya hesabınızda mavi tik olması, hesabınızın onaylandığı anlamına gelir. İnstagram uygulamasında çok sık şekilde karşılaşmış olduğumuz mavi tik, onaylanan hesaplarda görülür. Daha çok yüksek takipçi kitlesine sahip ve ünlü hesaplar için geçerli olan bir onaylama işlemidir. Hesapların gerçekçiliğini ortaya çıkarmak amacıyla mavi tik verilerek hesabın da onaylama işlemi yapılmış olur.

Mavi tikin bir diğer anlamı, hesap arması olarak ifade edilebilir. Mavi tiki olan hesaplar aramalarda ve aynı zamanda da yorumlarda kolaylıkla görülür. Diğer hesaplara oranla birkaç adım daha öndedir. Bu sayede hesabın, markanın, firmanın resmiyet kazandırılmasını sağlar. Resmi bir görüntünün ortaya çıkarılması açısından oldukça önem arz eden bir onay işlemidir.

Mavi Tik Ne İşe Yarıyor?

Hesap kullanıcıları için gel gelelim mavi tik ne işe yarıyor, neden buna ihtiyaç var şeklinde düşünceleri olabiliyor. Çünkü her hesapta mavi tik alma durumu olmadığı gibi yalnızca ünlü olan hesaplarda bu durumun karşımıza çıktığını görmekteyiz. Ünlü olan kişinin profilinin öne çıkarak görülmesini sağlayan etkin bir onay işlemidir. Sıradan hesaplara oranla daha ön plana çıkma ve bir farkındalık yaratma sağlar. Diğer hesaplar ile bir kıyaslama yapıldığında sizin takipçiniz daha çoktu. Aranızda mutlaka bir fark olması için mavi tikin kullanılarak, hesabın daha albenisi olmaya başlaması sağlanmış olunur.

Mavi Tik Verilirken Dikkat Edilen Kriterler Nelerdir?

Mavi tik neye göre veriliyor diye düşündüğünüzde tik alabilmeniz içinde belirli kriterlerin olduğunu söyleyebiliriz. Hesabın gerçek kişi olduğunu ortaya koyan ve hesabı bir bakıma ispatlayan bir aşamadır. Hesabın bu sayede inandırıcılığı ortaya çıkmış olur ve hesabı gören kişiler ünlü bir kişiye ait olduğunu bilir. Mavi tik almasının altında yatan en önemli etken hesaptaki takipçi sayısının yüksek olmasıdır. Hesabınız çok yüksek bir kitleye sahipse ve etkileşim çok fazla alıyorsa, instagram tarafından hesabınız onaylanmaya başlayacaktır.

Mavi tik ile ilgili olarak bilmeniz gereken önemli bir durum var. O da instagram takipçi hilesi yapmış olanların mavi tik sonrası takipçisi düşecek ve normal takipçiniz kalacaktır.

mavi-tik-almak-icin-kac-takipci-gerekiyor