İNSTAGRAM TAKİPÇİ PANELİ

İnstagram Takipçi Hilesi

İnstagram Beğeni Hilesi

İnstagram Takipçi Kazanma

Hikaye İzlenme Hilesi

İnstagram Takipçi Arttırma

İnstagram Reels İzlenme Hilesi

İnstagram Takibi Bırakanlar

İnstagram Takipçi Kasma

10 Adımda İnstagram Keşfete Düşme Taktiği

İnstagram keşfete düşmek için Size hayal satan insanlar gibi şu kadar gelir garantili, şu kadar etkileşim garantili diyemeyiz. Bu iş sabır, emek ve irade işidir. Yapmanız gerekenleri yaptıktan sonra geriye kalan tek şey sabretmek ve emek vermektir. Bu zamana kadar bu konuda eğitimler almış olabilir, başarısız olmuş olabilirsiniz. Şu an bu yazıları okurken size garanti edeceğimiz bir husus var;

1 - 2 aylık periyotta bu eğitimde yer alan metodları ve yöntemleri uygulayarak sabırlı ve disiplinli bir şekilde devam ederseniz geri dönüşlerinizi almaya başlayacaksınız. Organik bir trafiğe sahip olacak, etkileşim ile erişimin arttığını gözlemleyeceksiniz. Önemli olan pes etmemek, her gün üstüne koyarak devam etmektir.

Gelin çok uzatmadan eğitimin içeriğine bir göz atalım.

Dip Not: Ne olursa olsun hayata geçireceğiniz ve emek vereceğiniz projeye inanın. Bu süreçte psikoloji ve mental düşünceleriniz çok önemli. Devamlılık gösterdiğiniz projenizde uyguladığınız başarılı yöntemler ile başarıya ulaşmanız kaçınılmazdır. Umarım gönlünüzdeki ve aklınızdaki projeye sahip olarak başarılı olur, üstüne koyarak devam edersiniz.

İnstagram Keşfet Nedir?

Keşfet, İnstagram uygulamasında insanların popüler olan gönderileri gördüğü, erişim sağladığı bir bölümdür. Bu bölümden organik bir etkileşim elde edebilir, erişimlerinizi arttırabilir ve takipçi kazanabilirsiniz. Sahip olduğunuz hesabın keşfet bölümünde insanların önüne düşmesi için sizin instagram politikalarınıza uygun içerikler üretmeniz ve spam davranışlarda, spam içerik üretiminde bulunmamanız gerekir.

İnstagram keşfet, dijital ortamda bulunan bir çok sosyal medya platformuna göre en iyi etkileşimi getiren bölümlerden birisidir. Profesyonel kullanıldığında ve devamlılığı sağlandığında hem çok güzel etkileşim & takipçi hem de çok güzel bir gelir getirmektedir.

İnstagram Keşfet Algoritması Nasıl çalışır?

Ürettiğiniz içeriklerin keşfette yer almasını istiyorsanız bunun için belli başlı politikalar vardır. Bu politikaların başında ilk önce anlamanız gereken kısım kesinlikle ve kesinlikle instagramın çalışma mantığı ve algoritmasıdır. Bu konuda anlatımda bulunurken size kısa örnekler vererek anlamanızı sağlayacağız. Şöyle düşünebilirsiniz; Evinizde bir misafir ağırlayacağınız zaman en özel eşyaları titizlikle ortaya çıkarırsınız. ve onları en iyi şekilde ağırlayarak görsel zevki en yüksek misafirliği yaşatmak istersiniz. İnstagram uygulamasınıda böyle düşünebilirsiniz. Kullanıcılarına keşfet bölümünde en iyi içerikleri göstererek onların deneyimini en üstte tutmak, ve etkileşime sokmak için üretilmiş en iyi içerikleri göstermeye çabalar.

Şimdi gelin biraz teorik kısmından bahsedelim ve kafanızda taşları iyice oturtalım.

İnstagram Algoritması üretilen iyi içeriği ve spam bulundurmayan profilleri keşfete almayı çok sever. Eğer bir profilin içeriği iyi ise ve spam bulundurmuyorsa daima olarak tüm gönderileri keşfette olacaktır. Tabi ki bu sürekli olacağı anlamına gelmez. Siz iyi içerik üretseniz dahi bunu devamlı yapmaz ve haftada 1-2 tane paylaşırsanız bu sizin için negatif bir etki olup keşfet durumunuzu etkileyecektir.

O yüzden bu algoritmaya profilinizi sevdirmek ve en doğru şekilde ilerlemek için; Doğru bir şekilde spam bulundurmayan içerik üretmek, En kaliteli şekilde yüksek çözünürlüklü paylaşımlar yapmak Sürekliliği ve devamlılığı sağlamak zorundasınız. Bunların haricinde yapabileceğiniz ufak dokunuşlar elbette var.

Story paylaşımınızı istikrarlı ve güzel şekilde yaparak insanları profilinizde etkileşime sokmak onların yapacağı paylaşımlarla keşfet bölümünde daha fazla yer alabilir, daha büyük kitlenin dikkatini çekebilir.

İnstagram Keşfet Trafiği Nasıl Yönetilir?

Başlıktan konuyu tam anlayamamış olabilirsiniz. Açıklamak gerekirse; Sizin profilinize doğrudan keşfet aracılığıyla ulaşan kullanıcıların deneyimlerini analiz ederek onlara uygun en uygun içeriği üretmeye ve onları doğru şekilde yönlendirmeye denir diyebiliriz. Bir kullanıcı örnek olarak; Sizin yapmış olduğunuz bir futbol videosundan profilinize geldiyse ve bu videodan profilinize gelen kişi sayısı diğerlerine göre daha fazla ise bu içeriklerden daha fazla üretmeniz gerekmektedir.

Doğru analizi yapmak için instagramda bulunan istatistikleri kullanabilir, tam zamanlı olarak bu verilere erişebilirsiniz. Aynı zamanda gönderi istatistiklerini görüntüle diyerek o gönderiye özel etkileşimin durumunu görüntüleyebilirsiniz. Bu trafiği yönetirken yapmanız gereken takipçi kaybını engellemek, kullanıcıları profilinizde tutacak içerikleri sıklaştırmak ve aynı zamanda etkileşime girmeleri için kaliteli ve onlara uygun içerikler üretmektir. İlerleyen zamanda bu trafiğin çoğaldığını ve artık kontrole ihtiyaç duymadığını farkedecek, işlerin basitleştiğini hissedeceksiniz.

İnstagram Keşfet İçin Yapılması Gereken 5 Altın Kural

 1. Mutlaka ve mutlaka doğru profil görünümünü elde edin. Eğer profiliniz iyi bir görünüme sahip olmaz, sıradan sallamasyon bir içeriğe ve görüntüye sahip olursa insanlar sizi asla takip etmeyecek, sayfanızda vakit geçirmeyecektir. Bu sorunu çözmek için profesyonel destekler ile iyi bir profil resmine sahip olabilir. Hedef kitlenize en uygun biyografiyi sayfanıza ekleyebilir ve dilediğiniz bağlantı ile diğer platformlarınıza yönlendirebilirsiniz
 2. İçeriklerinizin yüksek çözünürlüklü olduğundan emin olun. Ürettiğiniz içeriklerin en yüksek çözünürlükte ve insanları izleme anında ekranda tutacağından emin olun. Yüksek çözünürlükte bir paylaşım insanlarda her zaman kalite algısı uyandırır, ve merak ettirir. Bu yüzden dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biriside mutlaka ve mutlaka bu maddedir.
 3. Bot takipçiden ve sahte etkileşimlerden uzak durun, yapmayın. Yapılan en büyük yanlışlardan birisi de budur. Sahte takipçi ve etkileşimlerden sayfanızı uzak tutun asla yapmayın. Bu bot çalışmalar sizi aşağıya çekecek ömrü hayatınız boyunca bir daha o sayfaya keşfeti göstermeyecektir. Yani yapabileceğiniz en büyük hata sayfanızda bot etkileşimler ve takipçiler kullanmak olacaktır.
 4. Sabrınızın ve zamanınızın yönetimini iyi yapın, emek verin. Bu 5 kuralın içinde en önemli maddeye geldiğimizi söyleyebiliriz. Sabrınızı emeğinizi ve zamanınızı iyi yönetip vazgeçmediğiniz taktirde iyi sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz. Zaman zaman motivasyon kaybı yaşayabilirsiniz. Bu durumlarda pes etmemeniz sizin için kilit nokta olacaktır.
 5. Remixleme özelliği ile doğru hashtag kullanımını mutlaka değerlendirin. Birazdan aşağıdaki sayfalarda bahsedeceğimiz remixleme özelliği ve doğru hashtag kullanımına mutlaka iyi bir şekilde hakim olun. Bu özellikler başlangıç aşamasında size doping etkisi yapacak, önünüzde bulunan bir çok rakibinizin önüne geçmenizi sağlayacaktır

İnstagram Remixleme Özelliği İle Organik Etkileşim Elde Edin

Eğitimin en önemli başlığına gelmiş bulunmaktayız. Şu an için instagramda sınırlı kişilerin bildiği ve kullanabildiği remixleme özelliği size doğrudan organik ve gerçek kullanıcılar getirir. Peki nedir bu remixleme özelliği? İnstagram remixleme özelliği başka bir profilin paylaştığı kaliteli içeriği sizinde takipçilerinizle buluşturmanıza olanak sağlayan ve doğrudan o içerik ile etkileşime girmiş kişilere gösterilmesini sağlayan özelliktir. Burada uygulayacağınız doğru politikalar ile 2-4 ay arasında 15-30 bin takipçilere doğru konsept ve profil görünümü ile ulaşabilir, hedef kitleye sahip olabilirsiniz.

İnstagram Remixleme özelliği nasıl kullanılır?

Yüksek beğeni almış (ortalama 50k üstü) sizin konseptinize uygun ve yüksek çözünürlüklü bir gönderiyi belirleyin. Daha sonrasında kenarda bulunan üç nokta butonuna basarak Remixleme özelliğine tıklayın. Açılan ekranda ileri kısmına tıklayarak 0.1 Sn. süreli siyah bir ekran kaydedin. (en önemli kısım burası çünkü instagram 0.3 sn.’den az kaydedilmiş remixlere izin vermiyor ve bu da video sonunda kötü bir görüntü oluşturuyor. Biz 0.1 sn kaydederek saniyenin 10/1’inde rahatsız edici bir görüntü olmadan remixleyeceğiz)

0.1 Sn görüntüyü kaydetdikten sonra klipleri düzenleye tıklayarak kaydettiğimiz son klibin süresini kontrol ediyoruz. 0.1 Sn olduğundan emin olduktan sonra sol üstte bulunan X sembolüne tıklayıp Taslak Olarak Kaydet seçeneğini kullanıyoruz.

Taslak olarak kaydettiğimiz gönderiyi taslaklara girerek üstüne basıp paylaşım ekranına geliyoruz ve aşağıda bahsedececeğimiz uygun hashtag kullanımından yararlanarak içeriğini ekleyerek paylaş tuşuna basıyoruz

Her şey bu kadar basit. Aslında bunun için instagramın bir açığı diyebiliriz. Remixleme özelliğini rahatsız edici olmadan ve elimizde bulunan bug ile hedef kitlemize ulaştırıyoruz.

İnstagram Keşfet İçin Uygun Hashtag Kullanımı

Yapacağımız paylaşımda yer alan açıklama kısmı işin en dikkat edilmesi gereken noktalarından biridir. Burada yapmanız gereken şey uygun hashtag ve açıklamayı içeriğinize eklemenizdir. Bu aşamada şöyle ilerleyebilirsiniz;

Eğer mizah konusunda bir içeriği remixlemiş ve bu konuda bir içerik paylaşımı gerçekleştiriyorsanız yapmanız gereken #mizah #mizahtürkiye #keşfet #komik olacak şekilde az ve videonuza öz şekilde hashtag kullanmaktır.

Yapılan en büyük yanlışlardan birisi videoya 50 tane hashtag kullanıp profilinizi spama düşürmek ve yanlış kişiler ile buluşturmaktır. Bu hatayı yapmayın ve paylaştığınız içeriğin konusu ne ise o konuda doğru hashtagler kullanmaya özen gösterin. Yine bir örnek ile devam edeceğiz. Eğer ki bir dizi film sayfanız var ise ve hızlı ve öfkeli filminden bir alıntının paylaşımını gerçekleştiriyorsanız şöyle yapabilirsiniz;

#fastandfurious #hızlıveöfkeli #film #keşfet #hızlıveöfkeliserisi şeklinde doğru hashtagleri kullanabilirsiniz.

Bir diğer örnek: Bir tedx konuşmacınınsının alıntısını paylaşıyorsanız; #tedx #tedxkonuşmacısı #(konuşmacınınadı) #keşfet şeklinde uygun hashtagleri kullanabilirsiniz.

Yani paylaştığınız içerik ne olursa olsun uygun ve konuya hakim hashtagleri kullanmak sizi remixleme özelliği ile doğru kullanıcıyla buluşturacaktır.

Keşfet Hakkında Kapsamlı Bilgiler

Keşfet hakkında sizin için 3 kapsamlı bilgi vereceğiz. Bunlar tecrübeye sabit olup internette ulaşamayacağınız türden bilgilerdir.

 1. Paylaşım saatleri hakkında söylenen yalanlara ve analizlere itibar etmeyin. Aslında günün her saati her şekilde paylaşım yapabilirsiniz. Önemli olan hesabınızı spama düşürmemek, doğru kitleden doğru etkileşimi almaktır. Bu konuda yanlış anlamamanız için şunu da eklemek isteriz; bir paylaşım yaptıysanız ardından 10-12 dk sonra bir paylaşım yapmamalısınız. aradan 3-6 saat geçmesi daha sağlıklı olacak, insanların bir önceki gönderinizi daha fazla görmesini sağlayacaktır.
 2. Remixleme özelliği ile istediğiniz türden içerikleri remixleyebilir ve sürekli bir etkileşim elde edebilirsiniz. İçerik sayınız 150-200 bandına çıktığı zaman muhtemelen keşfette olan gönderi sayınız 40-60 arasında olacak ve bu durum sizin için günlük 400-1000 takipçi getirisine olanak sağlayacaktır. Eğer ki beklentilerinizin altında bir durum oluşur ve süreç istediğiniz gibi ilerlemez ise paylaşım sayınızı azaltabilir, yüksek takipçilere ulaştıktan sonra hashtag kullanımını sonlandırabilirsiniz.
 3. Keşfete düşen gönderinize yorumlar ve paylaşımlar almak için insanlara onları zorlayacak yazılar yazmamalısınız. Bunu bir arkadaşına gönder, beğendiysen arkadaşını etiketle vs. gibi yöntemler hesabınız için zararlı olup paylaşımlarınızda spama sebep olabilmektedir. Yapmanız gereken tek şey doğru içeriği doğru şekilde paylaşmaktır. Yorum ve Paylaşım siz istemesenizde otomatikmen kendiliğinden gelecektir.

Keşfet Hakkında İnsanların Doğru Bildiği Yanlışlar

İnsanların doğru bildiği ama aslında yanlış olan bir çok konu mevcut. Bir profili büyütürken yapmamanız gerekenleri tam liste olarak aşağıda sizinle paylaşıyor olacağız.

 • Gönderinizin keşfete düşmesi için saçma sapan yorumlar yapmayın. Bunları tekrarlamanız halinde spam olarak algılanır ve içerikleriniz insanlara gösterilmez. Bunun yerine paylaşım yaptığınız anda yakın çevrenizden içerik ile alakalı mantıklı ve güzel yorumlar talep edebilir, beğenmesini ve kaydetmesini söyleyebilirsiniz. Paylaşımı yaptığınız ilk 3-5 dakika içerisinde yakın çevrenizden 5-6 kişinin böyle beğenerek içeriğe uygun yorumlar yapması paylaşımınızın keşfete düşmesini kolaylaştıracaktır.
 • Sürekli kullanıcı adınızı, profil resminizi, bilgilerinizi değiştirmeyin. Profilinizi sabit tutmak insanların sizi bulmasını kolaylaştıracak, instagramın sizi tanımasına daha yardımcı olacaktır. Sürekli değişimlerde bulunursanız bir yerden sonra bu bir tehdit olarak algılanacak ve hesabınızın keşfete düşmesini engelleyecektir. 
 • GT ile hesap kasmayı asla denemeyin. Eğer kaliteli bir profile ve kaliteli bir görünüme sahip olmak istiyorsanız geri takip ile asla işlem yapmayın. Çünkü insanlar profilinize girdiği zaman değerli hissetmeli, kaliteyi görmeli ve sizin profesyonel bir şekilde ilerlediğinizden emin olmalı.

Keşfet Hakkında Bonus Bilgiler

Eğitimimizi sonlandırmadan önce yararlandığımız ve tecrübe ettiğimiz minik methodları sizinle paylaşacağız. İnstagramda paylaşım yaparken hedef kitlenizi tanımayı kolaylaştırmak için istatistiklerden faydalanabilir; Erkek ya da kadın çoğunluğa göre paylaşım seçimlerinize karar verebilirsiniz.

Yine aynı şekilde zaman yönetimi ve paylaşım saatleri için eğer ki bir düzen oluşturmak istiyorsanız analizleri ve istatistikleri kullanabilir en verimli planı oluşturabilirsiniz. Sahip olduğunuz instagram hesabında gün içinde çokça vakit geçirmek instagram tarafından aktif olduğunuzu düşünmeye yardımcı olabilir. Bir sekmede gün boyunca hesabınızı açık bırakın ve instagramın sizi doğru ve gerçek bir kaliteli profil algısını oluşturmasına izin verin. Remixleme özelliği ile belirli bir yere geldikten sonra ve bir kitleye sahip olduktan sonra kendi içeriklerinizi üretmeye başlayın.

Bir konsept oluşturun ve artık kendi içerikleriniz ile bu kitleye hizmet verin. Takipçi sayınızı arttırdıktan sonra rehavete kapılıp kendinizi salmayın. İnşa etmek ne kadar zor ise yok olması da bir o kadar kolaydır. Umarız bu eğitimde yer alan bilgiler sizi zirveye taşımakta yardımcı olur ve iyi günlerde iyi şekilde hatırlamanızı sağlar. Unutmayın ki bu basit yazılardan oluşan ve size itici güç olacak bir eğitimdir ve hiçbir vaad ve gelir garantisinde bulunmaz. Size yapabileceğiniz ve gidebileceğiniz yolları gösterir, ve uygulamanızı sağlar. Altın anahtar sabır emek ve pes etmemektir. Başarılarınız daim olsun.

instagram-kesfet
Son Yazılar