İNSTAGRAM HİKÂYELERİNE ARTIK HERKES BAĞLANTI EKLEYEBİLECEK!

Instagram hikâyelerinize artık 10 bin takipçiniz olmadan ya da hesabınızın doğrulanmış hesap olmasına ihtiyaç duymadan tüm kullanıcılar bağlantı(link) ekleyebilecek. Instagram topluluk kuralları gereği uzun bir süre sadece 10 bin takipçisi olan veya mavi tik’li kullanıcıların hikâyelerine bağlantı eklemesine izin veriyordu. Ancak Instagram 2021 yılının ikinci yarısında herkesin Instagram hikâyelerine bağlantı eklemesine izin verecek şekilde platformu güncelledi. Ancak bağlantı ekleme özelliği şimdilik sadece hikâyelerle sınırlı, gönderilere hala link eklenemiyor.

Instagram hikâyeleri bağlantı ekleme özelliğinin tüm kullanıcılara açık olması; Instagram’da daha fazla kişiye ulaşmak, görünür olmak, para kazanmak isteyen kullanıcılar için heyecan verici bir gelişme. Instagram hikâyelerinize bağlantı eklemek son derce hızlı ve basittir. Şimdi gönderilerinize nasıl bağlantı ekleyebileceğinize ve Instagram hikâyelerinize bağlantı eklemenin ne gibi avantajları olduğuna bakalım.

İNSTAGRAM HİKÂYELERİNE BAĞLANTI NASIL EKLENİR?

Instagram Link Sticker özelliği sayesinde 10 bin takipçiniz olmadan ya da doğrulanmış bir hesabınız olmadan da Instagram hikayelerinize bağlantı verebilirsiniz. Verdiğiniz bağlantılar sayesinde diğer sosyal medya platformalarınızın, web sitenizin ya da blog’unuzun trafiğini arttırabilirsiniz.

İnstagram Hikâyelerine Bağlantı Ekleme Adımları:

  1. Instagram hesabınıza giriş yapın.
  2. Ana sayfadaki + işaretine ya da profil fotoğrafınıza tıklayarak hikaye oluşturma sayfasına gidin.
  3. Hikâye içeriğinizi oluşturduktan sonra ekranın üst sırasındaki çıkartmalar ögesine dokunup “bağlantı” etiketini seçin.
  4. Instagram hikâyenize eklemek istediğiniz bağlantıyı karşınıza çıkan ekrandaki bağlantı alanına yapıştırın.
  5. İsterseniz etikete dokunarak yazı şeklini ve rengini değiştirebilirsiniz.

Vee hepsi bu kadar, bağlantı eklediğiniz Instagram hikâyeniz yayınlanmaya hazır!

İnstagram Hikayelerine Bağlantı Eklemenin Avantajları

Instagram hikâyelerinize bağlantı eklemenizin size kazandıracağı pek çok avantaj vardır. Bunlardan bir kısmını sizin için bir araya topladık. Instagram hikâyelerine bağlantı eklemek:

  • Ürünlerinizi ve birden fazla içerik türünüzü tanıtmanıza yardımcı olur.
  • Hikayelerinize eklediğiniz bağlantılar sosyal medya hesaplarınızın, web sitenizin ya da blog’unuzun trafiğini arttırmanızı sağlar.
  • Hikâyenizi görüntüleyen kullanıcıların tepki verebilmesini ve etkileşime geçmesini sağlar.
  • Hikâyelerinizde bir ürün tanıtımı, satışı yapıyorsanız kullanıcıların bir arama motoruna yazmaya ihtiyaç duymadan direkt bağlantıya tıklayarak yönlendirilmesini sağlar.

Instagram her gün değişen ve gelişen özellikleriyle hayatımızda, hayatımızın her anında. Eğer siz de Instagram dünyasında yerini genişletmek, etki alanınızı arttırmak ve sesinizi duyurmak istiyorsanız gelişmeleri yakından takip etmeli ve her birini akıllıca uygulamasınız! Instagram hikayelerinize bağlantı eklemek de bu adımlarınızdan biri neden olmasın?

instagramda-baglanti-linki-nasil-eklenir