Sosyal Medya Hesaplarını Bulma Yöntemi

Tanıdığım kişilerin sosyal medya hesaplarını nasıl bulabilirim beraber internet üzerinden gözlenen hesapları bulmak daha gözlenen konulardan biridir. Çevrenizde tanıdığınız kişilerin, arkadaşlarınızın sosyal medya hesaplarını bulmak bazen zor olabilir. Söz konusu olan durumda birden çok benzer olmayan yöntemlerle beraber kişi arama motorları konusunda sadece isim, adres veyahut telefon numarası beraber direkt olması beraber dikkatleri çeken bulmayı sağlamaktır.

Kişi arama motoru insanların sosyal medya hesaplarında yayınladığı veriler üzerinden erişim sağlar. Bütün sosyal medya hesaplarını bulma konusunda genellikle daha zor kişi bulma yöntemi isim soy isimdir. Çükü aynı isme sahip birden çok kullanıcı çeşitli sosyal medya hesapları üzerinde yer almaktadır. Adres bilgisi beraber erişim sağlamak adına konum sayesinde mümkündür. Tek adreste yer alan kişi eğer o adres üzerinde paylaşım yaparsa paylaşımlara ulaşmak mümkündür.

Tanıdığım Kişilerin Sosyal Medyalarını Bulma Nasıl Yapılır?

Tanıdığım kişilerin sosyal medya hesaplarını nasıl bulabilirim nasıl yapılır konusunda söz konusu olan kesin tek sosyal medya hesabı bulma yöntemi bulunmaz lakin daha net sonuca ulaşma yöntemi telefon numarasıdır. Telefon numaraları genellikle tek kişi adına kullanıldığı adına veri kaydına erişim meydana gelir. Kişilerin sosyal medya hesaplarını bulma işlemi sanıldığından daha kolaydır ile sosyal medya verileriniz hem ne değin güvenli olduğu söylense ek olarak sanıldığı değin gizli ile güvenli değildir. Bunun dışında casus yazılımlardan uzak durulmak gerekir ile ek tek uygulama indirilmemelidir.

Çeşitli siteler ile güvendiğiniz kişi araştırma programı beraber aradığınız hem kimse kolayca bulabilirsiniz. Bütün hesapları bulma ile sosyal medyadan takip etmek istediğiniz insanları şu şekilde bulabilirsiniz,

  • Adresten sosyal medya hesabı bulma
  • Numaradan sosyal medya hesabı bulma
  • Fotoğraftan sosyal medya hesabı bulma
  • E-postayla sosyal medya hesabı bulma

Yöntemleri beraber internette tek kişi bulmak istiyorum diyorsanız tüm söz konusu olan yöntemler uygulanabilir. Google algoritması tarafından veri olması beraber dikkatleri çeken internet üzerinde yapılan tüm paylaşımlar işlenir. Söz konusu olan sebeple internette ad soyadı hesap bulma beraber kullanıcı adını arattığınızda sosyal medya hesaplarınız ön plana çıkar. Eğer kullanıcı verilerinizi ön plana çıkma durumu meydana gelirse söz konusu olan durumda algoritma verilerinizi algılamış olur. Söz konusu olan nedenle tek ismi aratmak, tek adresi bulmak adına birden çok yöntem bulunur.

E postadan Sosyal Medya Hesabı Bulma

E postadan sosyal medya hesabı bulma beraber birinin ismini bilmeniz halinde e postadan sosyal medya hesabını bulma ihtimaliniz aşırı yüksektir. Çünkü sosyal medya hesapları e posta doğrulama sistemleriyle onay gerektirir. Eğer isim ile soy isim aratması yaptığınız zaman sonuç bulunamıyorsa e-posta adresini yazmanız gerekir. Lakin sonunda yer alan Gmail veyahut Hotmail benzer ibarelere yoktur.

İlk kısımda yer alan isim yani ad kısmı genellikle sosyal medya hesaplarının algoritması tarafından tanınır. E-posta adresini Google üzerinde aratmak net tek sonuç vermiyorsa iki benzer olmayan yöntem uygulanabilir. Google aramalar yerine görsellere göz atılabilir. Söz konusu olan kısımda e-posta beraber arattığınız kişiyi bulmanız mümkündür. Google görsellerde sosyal medya hesaplarına ulaşamazsanız direkt olması beraber dikkatleri çeken sosyal medya hesaplarınızda arama kısmından kişilerin ismini yazmanız gerekir. E-postadan sosyal medya hesabı bulmak genel olması beraber dikkatleri çeken kolaydır.

Numaradan İsim ile Tüm Sosyal Medya Hesaplarını Bulma

Numaradan isim ile tüm sosyal medya hesaplarını bulma beraber sosyal medya hesaplarını bulmak oldukça kolaydır. İnternette dağıtılması riskli yer alan verilerde telefon numaralarıdır. Lakin sosyal medya hesaplarınızın doğrulanmasında telefon numarası oldukça önemlidir. Verilerin zararlı yazılımlardan korunması ile sosyal medya giriş bilgilendirmesi adına telefon güvenlik onayı gerekir.

Google sayesinde numara aratma beraber isim bulma yine mümkündür. Numaradan sosyal medya hesabı bulma beraber Google üzerinde numara arattığınızda eğer tek iş ilanları sitesinde veyahut iş denince akla gelen Linkedln hesabında telefon numarasında yer verilmektedir. İnsanların iletişim kurmak adına yapılan söz konusu olan işlemle birinin Linkedln hesabından eğer belirtmişse sosyal medya hesaplarını, belirtmemişse ek olarak ismini öğrenmeniz mümkündür.

Fotoğraftan Sosyal Medya Hesabı Bulma

Fotoğraftan sosyal medya hesabı bulma bakıldığı zaman sosyal medya hesabı bulma işlemi olması beraber dikkatleri çeken bulma işlemi adına tek yapılması gereken Google görseller kısmından arama yapmaktır. Görsel nasıl aratılır konusunda öncelikle Google görsel aratma özelliğini aktifleştirmeniz gerekir ile aradığınız kişinin görselini telefonunuzun Google Görseller arama çubuğunda yer alan fotoğraf işaretine tıklayarak çekebilirsiniz ile söz konusu olan şekilde görselle uyuşan tüm fotoğraflar sıralanır.

Google söz konusu olan özelliğini geliştirerek Google Lens adlı yazılımı geliştirmiştir ile söz konusu olan durumda satın almak istediğiniz tek ürünü aradığınız birinin görselini veyahut yazılı tek kaynağı fotoğrafını çekerek internet üzerinden aratabilirsiniz.

Haritadan Sosyal Medya Hesaplarını Bulma

Haritadan sosyal medya hesaplarını bulma beraber birinin sosyal medya hesaplarını bulmak adına haritadan arama yapmayı deneyebilirsiniz. Harita üzerinden kişi bulma birden çok benzer olmayan şekilde uygulanabilir. Hatta verileri yaygınlaşan konum paylaşımı beraber mümkündür. Eğer tek adreste aradığınız kişilerde sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapılmışsa birden çok benzer olmayan yöntemle bulunabilir. Haritada kişi bulma adına uygulanacak yöntemler,

  • Mobil uygulamalar beraber bulma
  • Sosyal medya konumları beraber bulma
  • Google Haritalar adres sorgulama beraber bulma

Gibi Google Haritalar uygulaması genellikle konum aramaları beraber sonuç bulmak ile puanlamaya bağlı olması beraber dikkatleri çeken Google hesabının kaydedilmesi mümkündür. Google üzerinden çeşitli mekanlar aratıldığında kişiler söz konusu olan mekanlara puan ile yorumda bulunabilirler. Eğer tek kişinin sosyal medya hesaplarını bulmak istiyorsanız aynı mekandayken paylaşım yaparak, yapmadığınızı kontrol edebilirsiniz. Burada kayıtlı yer alan aramalara göre aradığınız kişiyi bulmak daha kolaydır.

Kişi Aratma Programı Sayesinde Sosyal Medya Hesaplarını Bulma

Kişi aratma programı beraber sosyal medya hesaplarını bulma bakıldığı zaman söz konusu olan hesaplarla sosyal medya kullanıcılarını bulmak mümkün lakin söz konusu olan durumda kesinlikle güvendiğiniz uygulamaları bulmanız gerekir. Günümüz dünyasında iletişimin daha kolay yolu olması beraber dikkatleri çeken sosyal medya hesaplarında bazı durumlarda kişiler istediği kişileri bulamazlar. Kişi aratma programları fotoğraf, isim ile soy isim, adres veyahut konum olması beraber dikkatleri çeken aratıldığında aranılan kişiyi bulmayı sağlar.

Mobil Uygulamalar Sayesinde Sosyal Medya Hesaplarını Bulma

Mobil uygulamalar beraber sosyal medya hesaplarını bulma bakıldığı zaman sosyal medya konumları son dönemde aşırı popülerdir. Sosyal medya üzerinde insanlar fotoğraf paylaşma durumunda, konum bilgisini ek olarak bulundururlar ile söz konusu olan şekilde konumda İnstagram ile diğer sosyal medya adreslerinden aratılınca bulunabilir. Konum aramalarında birden çok hesap bulunsa ek olarak eğer aradığınız kişi sıklıkla ortayı tercih ediyorsa muhtemelen paylaşımları aşırı daha çok olacağı adına görülmektedir.

Mobil uygulamalarla haritada kişi bulma adına daha uygun yöntemler arasındadır. Genellikle insanların birbiriyle iletişim ile etkileşim kurması adına Tinder ile benzeri olması beraber dikkatleri çeken birden çok uygulama üretilmiştir.

sosyal-medya-hesap-bulma