İnstagram Takipçi Hilesi

İnstagram Beğeni Hilesi

İnstagram Takipçi Kazanma

Hikaye İzlenme Hilesi

İnstagram Takipçi Arttırma

İnstagram Reels İzlenme Hilesi

İnstagram Takibi Bırakanlar

İnstagram Takipçi Kasma

facebook erişim kısıtlama nasıl kaldırılır

Facebook uzun yıllardır var olan ve çok fazla kullanıcısı olan bir sosyal medya platformu facebook erişilen kişi ne demek? Sorusu son zamanlarda sorgulanmaktadır. Bunu basitçe açıklarsak facebook platformuna dahil olup paylaşım yaptığınız zaman bu paylaşımları gören kişi sayıdır. Yani sayfanıza insanların erişim sağlamasıdır.

Kaç Kişinin Erişim Sağladığı Net mi?

Sayfanıza kaç kişinin erişim sağladığı tam net olarak belirlenmemektedir. Tahmini bir ölçüm yapılarak sayı verilmektedir. Yine bu ölçülen sayı net bir sayı olmasa da aşağı yukarı gerçek sayıya yaklaşmaktadır.

Sayfa Görüntülemesi

Facebook da açmış olduğunuz sayfayı başka kullanıcılar istedikleri takdir de açıp görüntüleme yapabilmektedir. Facebook kullanıcı olmayıp ama kullanıcı adınızı bilen kişilerde sayfanıza erişip sağlayarak görüntüleme yapabilir. Bu işleme kişiye ait olan sayfa için sayfa görüntüleme olarak adlandırma yapılmaktadır.

Gösterimler

Bir facebook kullanıcısının sayfasında yapmış olduğu paylaşım yani içeriği diğer kullanıcılar arkadaş ise görebilmektedir. İçerikleri bakan kişilerin sayısı da görülmektedir ve bu da gösterim sayısı olarak isimlendirilir.

 • Erişim

Erişim ve gösterim ikisi birbirinden farklı olgulardır. Bunu kısaca açıklar isek; facebook platformunda reklam verdiniz ve bu reklamı bir kişi izledi ise bu erişim olarak kabul edilir. Ama aynı kişi bir kaç kez daha izler ise bu erişim sayısına dahil edilmez. Sayfanızda yayınladığınız reklamı ya da videoyu görebilir ama içine tıklayıp görüntüleme yapmayabilir. O zaman erişilen sayısı artmaz. Yani görüntüleme yapmak erişilen kişi sayısını arttırmaz.

Size ait olan sayfayı eğer bir kişi beğen butonuna basarak beğeni yapması halinde otomatik olarak sayfanızı takip etmeye başlamış olur. Bunun yanında sayfanıza ait olan paylaşımlar ile ilgili güncellemede kendisine iletilir. Takipçi sayınızda artmış olmaktadır.

Facebook Sayı İstatistikleri

Facebook kullanıcıları platformu aktif kullanıyor ise yaptığı paylaşımları kaç kişi görmüş, Erişim kaç kişi sağlamış bunu görebilirler.

Nasıl görebildiklerini maddeler halinde açıklayalım;

 • Öncelikle size ait olan sayfaya kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.
 • Haber kaynağında bulunan sol taraftaki bölüme gidin.
 • Burada sayfalar sekmesini tıklayın.
 • Sayfalar bölümüne giriş yaptınız.
 • Burada sol tarafta bir menü bulunuyor.
 • Bu menünün içinde istatistikler sekmesi var.
 • Bu sekmeyi tıklayarak içine girin.

Bu adımları takip ederek istatistikler bölümünde verileri görüntüleyebilirsiniz. Facebook kullanıcısı olarak hedefiniz ne ise bununla ilgili bütün demografik veriler karşınıza çıkar. Yapmış olduğunuz paylaşımlara kimler yanıt vermiş, kaç kişi yanıt vermiş görürsünüz. Ulaştığınız veriler son iki yıla aittir.

Verilerde Kişi Sınırı Var mı?

Sayfa istatistiklerinde bir takım bilgiler mevcuttur. Yaş, erkek mi yoksa bayan mı, konum gibi bilgiler. Bunu görüntüleme yapmak için kişi sayısının en az 100 kişi olması gerekir.

Facebook platformunda sayfa kişisel değil topluluğa ait bir sayfa ise istatistiksel veri göremezsiniz. Çünkü yoktur.

Sayfada Yapılan Gönderi Ölçümleri

Size ait olan sayfada paylaşım yaptınız. Bu andan itibaren herkes erişi sağlayabilir. Bu paylaşım ile ilgili ölçüm verileri oluşmaya başlar. Sayfanızda bulunan istatistikler sekmesinin gönderiler kısmına giriş yaparsanız ölçüm verilerini görürsünüz.

Bu veriler nelerdir;

 • Erişilen kişi sayısı
 • Yaptığınız gönderiyi kaç kişi tıkladı
 • Kaç kişi ifade bıraktı
 • Kaç kişi paylaşımınıza yorum yaptı
 • Kaç kişi sizin paylaşımınız paylaştı
 • Eğer video paylaşmış iseniz bu videoyu kaç kişi izledi görebilirsiniz

Aktif bir kullanıcı iseniz paylaşımlarınız hareketlerini merak ediyor iseniz yukarıda olan tüm verileri bu şekilde öğrenebilirsiniz.

facebook-erisilen-kisi-nedir
Son Yazılar